Haber

PKK hayranı İngiliz yazardan Türkiye’ye akıl almaz iftiralar!

  • Haber7 – ÖZEL / Buyruk Yücel

2006 yılında öldürülen PKK liderlerinden Kani Yılmaz’ın (Faysal Dunıcı) İngiliz yazar eşi Sheri Laizer, yazılarında Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında inanılmaz iftiralar atarak ülkemizi hedef tahtasına koymaya çalışıyor. İngiltere’de yaşayan Laizer, akademik makalelerinde Kürt vatandaşların her zaman zulme uğradığını belirtiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın terör örgütleriyle işbirliği gibi çeşitli iftiralar yazarak yurt dışında da ülkemizi hedef almaya devam ediyor.Sheri Laizer, 1983 yılı civarında İsrail’de yaşıyordu. Daha sonra Türkiye’ye gelen Laizer, bir süre Türkiye’de yaşadı ve ardından İngiltere’ye yerleşti. Türkiye’de bulunduğu dönemde ‘Kürdistan’a doğru’Kitabını yayımladı.

2005 yılında sahte pasaportla yurt dışında terör sempatizanı olan Kani Yılmaz (Faysal Dunıcı) ile evlendi. 2006 yılında PKK içindeki liderlik yarışı sırasında, Murat Karayılan’ın komutasındaki Urfalı Numan (Veli Çat) tarafından arabasına bomba yerleştirilerek öldürüldü.Yıllar geçtikçe İngiliz Yazar Sheri Laizer Hakkında yazılar yazarak Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atmaya devam etti.Yazılarında Türkiye’nin çeşitli terör örgütlerine finansör olduğunu, Kürtlere karşı zalimce davrandığını, Türk askerlerinin bilerek ve isteyerek Kürt sivil vatandaşları öldürdüğünü yazdı.

TÜRK ASKERLERİNE ŞİDDETLİ DARBE

PKK’nın uzantısı YPG terör örgütünü ‘Kürt gençliği topluluğu’ olarak tasvir eden İngiliz yazar Sheri Laizer, yazılarında Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iftira atarak onu hedef olarak kullanmaya çalışıyor. ‘Türkiye’de yaşayan Kürt gençleri askere gittikten sonra Türk subayları tarafından öldürüldü’ gibi izinsiz iftiralarda bulunan Laizer, bir yazısında şunları ifade etmişti:

“Türk ordusundaki Kürt askerler, Türk milliyetçi subayları ve onların Türk askerleri tarafından sık sık hakarete uğrayacak ve kötü muameleye maruz kalacak; Onlara etkili bir şekilde iç düşman muamelesi yapılacak. “Kürt yanlısı duyguları dile getirenlerin sonu muhtemelen ölebilir, ölümleri intihar süsü verilebilir.”

Sheri Laizer, bir yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan için ‘diktatör’ tabirini kullanmış ve Erdoğan’ın göreve gelmesinden sonra Türkiye’nin sürekli geriye gittiğini ifade etmişti. Laizer, iftiralarına şöyle devam etti:

“Erdoğan Türkiyesi, 2014’ten bu yana Irak ve Suriye’de IŞİD ve El Nusra Cihatçı teröristlerini silahlandırıyor, eğitiyor, finanse ediyor ve yeniden konuşlandırıyor. Türk Ordusu ve AFAD, Suriye’de teröristlere yardım ediyor. Türkiye elbette işleyen bir demokrasi değil “AK Parti hükümeti Göreve geldiği günden bu yana devletin laik temellerini baltaladı.”

TÜRKİYE DAİŞ’E KARŞI EN AKTİF MÜCADELE EDEN ÜLKE OLDU

Sheri Laizer’in tüm bu iftiralarına karşı DEAŞ terör örgütüne karşı hem sahada hem de masada en aktif mücadeleyi veren ülke Türkiye oldu. 2013 yılında DEAŞ’ı terör örgütü ilan eden Türkiye, örgütle sadece askeri açıdan değil, örgüte üye temini ve finansman konusunda da mücadele vermiştir.

İçişleri Bakanlığı’nın 2017 yılında hazırladığı 80 sayfalık DEAŞ’la mücadele raporunda da açıkça ifade edildiği gibi, DEAŞ’ın en çok operasyonlarına maruz kaldığı ülkelerden biri olan Türkiye, aynı zamanda terör örgütüne en büyük darbeyi vuran ülke oldu. DEAŞ terör örgütü.

Sheri Laizer’in iftiraları arasında yer alan Kürt vatandaşlarına baskı yapıldığı iddialarına karşı, AK Parti hükümeti Kürt vatandaşlara en uzun yaşam hakkını veren hükümet oldu.Türkiye’de yaşayan Kürt vatandaşların tüm haklarını koruyan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terör örgütlerine rağmen daha önce yapılmamış yatırımlara imza attı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu