Haber

17 yıl suçsuz, İngiltere’den ayrılıyor

İngiltere’de cinsel saldırı suçlamasıyla 17 yıl hapis cezasına çarptırılan ve masum olduğu kanıtlandıktan sonra serbest bırakılan Andrew Malkinson, ülkeyi terk edeceğini söyledi. İngiliz vatandaşı Malkinson, “Burada doğdum ama yaşadıklarımdan sonra kendimi bir yabancı gibi hissediyorum” dedi.

‘HER ŞEYİ ALDILAR’

57 yaşındaki Malkinson, Hollanda’ya taşınacağını ve vatandaşlık başvurusunda bulunacağını duyurdu. Malkinson, “Her şeyimi elimden aldılar. Umarım Hollanda’ya taşınmak bana iyi gelir.”

MAHKEME ‘DNA UYUMLU’ DEMİŞTİ

Andrew Malkinson, 2004 yılında Greater Manchester’da otoyolda ölüme terk edilen 33 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmaktan suçlu bulunmuştu. Cinsel saldırı suçlamasıyla 17 yıl tutuklu kalan Malkinson, mahkeme kararıyla serbest bırakıldı. Mahkeme, Malkinson’ın serbest bırakılması için “DNA’lar uyuşmuyor” dedi. Mahkeme kararının ardından konuşan Malkinson, “Haksız mahkumiyetimden 17 yıl çektim. Suçsuz olduğumu her zaman biliyordum. Sonunda savcılık cezamın devam etmemesi gerektiğini kabul etti. Şimdi yargıdan karar bekliyorum. Değerlendirmenin hassasiyetle yapılmasını temenni ediyorum.” (DIŞ HABERLER)

haber-bigadic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu