Haber

Adana’da düzenlenecek Varda Ultra Trail’de 8 ülkeden 70’i yabancı toplam 750 sporcu yarışacak.

Adana’da bu yıl ilk kez düzenlenecek ‘Varda Ultra Trail’de 8 ülkeden 70’i yabancı toplam 750 sporcu yarışacak.

Uluslararası Varda Ultra Trail Koşusu 11 Kasım Cumartesi günü saat 10.30’da gerçekleştirilecek. İngiltere, Rusya, Tacikistan, Kırgızistan, Katar, Belarus, Ukrayna ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 8 ülkeden 70’i yabancı toplam 750 sporcunun 3 ayrı parkurda yarışacağı Varda Ultra Trail, ana pistte yer alıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor sponsorluğu. SporMilli Eğitim Bakanlığı, Adana Valiliği ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğiyle düzenlenecek.

Varda Ultra Trail’in basın toplantısı Adana Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Göreve geldiğimizden beri Adana’ya ‘Spor Şehri’ adını verdik. Adana aslında turizmin, tarihin, sanatın, lezzetin, sıcak insanların şehriydi. Ayrıca adını da verdik. Son dönemde “Adana artık tam anlamıyla ‘Spor Şehri’ adını taşıyacak. Bu yarış çok mükemmel olacak. Kapıkaya Kanyonu inanılmaz güzelliğe sahiptir. Buranın güzelliklerini tüm dünyaya tanıtacağız” dedi.

70 sporcunun katılacağı 67 kilometrelik Ultra Trail Koşusu saat 07:30’da Kapıkaya Kanyonu girişinde, 250 sporcunun katılacağı 27 kilometrelik Tren Trail Koşusu ise Belemedik Doğa’da gerçekleştirilecek. Saat 10.30’da Park, 430 sporcunun katılacağı 14 kilometrelik Köprülü Patika Koşusu ise 10.30’da Kapıkaya’da yapılacak. Kanyonun girişinde başlayacak.

Tüm parkurlar, geçmişi 1900’lü yıllara dayanan Varda Köprüsü’nde sona erecek ve sporcuların yarışı sağlıklı bir şekilde tamamlaması için, Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sağlık, güvenlik ve organizasyon ekiplerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 400 kişi sahada görev yapacak. yol. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu