Yaşam

Alec Baldwin yine kasıtsız adam öldürmeyle suçlandı

Amerikalı aktör Alec Baldwin, Rust filminin setinde sıktığı kurşunla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep olduğu gerekçesiyle bir kez daha “taksirle cinayet”le suçlandı. ABD’nin New Mexico eyaletindeki bir mahkeme, Baldwin’i ölümle sonuçlanan olayla ilgili olarak yeni bir “kasıtsız adam öldürme” suçlamasıyla suçladı.

YENİ BULGULAR ORTAYA ÇIKIYOR

Baldwin’e yönelik önceki suçlamalar, ceza davasının başlamasından sadece iki hafta önce, Nisan 2023’te düşürülmüştü. Ancak bölge savcıları daha sonra saldırıda kullanılan silahı yeniden inceledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, New Mexico’daki savcılar Ekim ayında, ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) testler sırasında parçalarına ayrılan silahın yeniden montajı için belirli uzmanları görevlendirmesinin ardından yeni bulguların ortaya çıktığını belirtmişti. Raporda, son incelemelerin olayın ancak tetiğin çekilmesi durumunda gerçekleşebileceğinin ortaya çıktığı belirtildi.

18 AYA KADAR HAPİS CEZASI

Yeni kanıtlar Perşembe günü 12 kişilik panele sunuldu. Baldwin hatalı bulunursa 18 aya kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Ne oldu?

Oyuncu Alec Baldwin, 21 Ekim 2021’de New Mexico’da “Rust” filminin çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne neden oldu. Baldwin ayrıca 48 yaşındaki yönetmen Joel Souza’yı da yaraladı. aynı olayda omzunda. Baldwin, olaydan sonraki ilk röportajında, silahın kazara ateş aldığını, tetiği kendisinin çekmediğini, silahta gerçek mermi olduğunu bilmediğini, yaşananlardan dolayı derin üzüntü ve pişmanlık duyduğunu ancak tetiği kendisinin çektiğini söyledi. kendini suçlu hissetmiyordu.

Davada Baldwin ve Rust Cinema şirketi, Hutchins’in hayatını kaybettiği kazada dikkatsiz davranmak ve ucuz maliyetle yetersiz kalifiye personel çalıştırmakla suçlandı. Daha sonra Baldwin’in avukatı tarafından yapılan açıklamada, Baldwin ve Rust Cinema şirketine açılan dava konusunda Hutchins’in ailesiyle anlaşmaya varıldığı belirtildi. Baldwin’in avukatları ayrıca Baldwin’e yönelik kasıtsız adam öldürme suçlamasının da düşürüldüğünü duyurdu.

Baldwin’in karşı karşıya kaldığı “kasıtsız adam öldürme” suçlaması, savcıların soruşturma için yeni delillere ve daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu savunması nedeniyle Nisan ayında reddedilmişti. Davanın reddedilmesinin ardından aktörün avukatları, “Bu trajik kazanın gerçekleri ve koşullarının uygun bir şekilde soruşturulmasını teşvik ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu