Teknoloji

Apple’ın tanıtım sırasında bahsetmediği 7 iPhone 15 Pro özelliği

Wonderlust etkinliğinin sona ermesiyle birlikte iPhone 15 serisi resmen hayatımıza girdi. iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’nun birçok yeniliğini artık biliyoruz. Ancak Apple’ın tanıtım sırasında bahsetmediği bazı iPhone 15 Pro özellikleri de var. Şimdi gelin bunlardan 7 tanesine birlikte göz atalım…

Ağırlık

Apple yalnızca bunların şimdiye kadar üretilen en hafif Pro iPhone’lar olduğunu söyledi ancak resmi değerleri vermedi. iPhone 14 Pro 206 gram, iPhone 14 Pro Max ise 240 gram ağırlığındayken, Apple iPhone 15 Pro 187 grama, Pro Max ise 221 grama düştü.

Yeni U2 çipi

Muhtemelen tahmin etmişsinizdir ama yeni iPhone Pro modellerinde ayrıca yeni U2 çipi bulunuyor . Bu çip, öncekinin üç katı menzilde devreye girmenizi sağlar ve ” Arkadaşlarımı Bul” İçin Hassas Bulgu ( Hassas Bulma Kullanmanın yeni bir yolu). Böylece kullanıcılar kalabalık ortamlarda bile konumlarını paylaşabiliyor ve birbirlerini bulabiliyor.

Wi-Fi 6E standardı

iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, 2 kata kadar daha yüksek hızlar da dahil olmak üzere daha hızlı kablosuz performans için Wi-Fi 6E’yi destekler.

Qi2 kablosuz şarj

Yeni iPhone 15 Pro, MagSafe’i ve yakında çıkacak Qi2 kablosuz şarjı destekliyor.

dijital yakınlaştırma

Daha küçük olan Pro modeli 15x’e kadar dijital yakınlaştırma yapabilirken, 5x’e kadar optik yakınlaştırmaya sahip Pro Max sürümü ise 25x’e kadar dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Akıllı HDR 5

Apple yeni Smart HDR’den bahsetti ancak resmi web sitesi buna Smart HDR 5 adını veriyor. Fotoğraflar uygulamasında görüntülendiğinde fotoğrafların daha parlak vurgulara, daha güçlü orta tonlara ve daha derin gölgelere sahip olmasını sağlıyor. Bu gelişmiş HDR işlemi üçüncü taraf uygulamalar tarafından da kullanılabilir, böylece görüntüler çevrimiçi paylaşıldığında daha da iyi görünebilir.

İsteğe bağlı USB-C 3.0 kablosu

iPhone 15 Pro, kullanıcılara USB-C 2.0’a göre 20 kat daha yüksek aktarım hızları sağlayabilen USB-C 3.0 desteğine sahip. Ancak Apple bu kabloyu kutuya dahil etmiyor, kullanıcıların bağımsız olarak satın alması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu