Ekonomi

Çin Ekonomisi 2023’ün İkinci Yarısında Güveni Azalttı

Çin Ekonomisi Yuvarlak Masa programına katılan konuk konuşmacılar, 2023’ün ikinci yarısında Çin ekonomisine olan güvenlerinin tam olduğunu ifade ettiler.

Konuşmacıların çoğu, Çin ekonomisinin dayanıklılığının, potansiyelinin ve canlılığının ülkenin toparlanmasına daha fazla katkı sağlayacağı ve uzun vadeli büyümeyi sürdürecek ekonomik temellerin değişmeyeceği görüşünde.

1. SES (Çince): LI HUI, Ulusal Kalkınma ve Reform Komitesi Kıdemli Yetkilisi:

“Çin ekonomisi güçlü bir dayanıklılık, canlılık ve büyük bir potansiyel gösteriyor. Uzun vadeli pozitif temeller değişmeden kalıyor, bu nedenle Çin ekonomisinin yılın ikinci yarısındaki görünümüne güveniyoruz. Yılın ikinci yarısında da Çin ekonomisi birçok olumlu koşul ve sağlam temellerle destekleniyor.”

SES 2 (Çince): FU LINGHUI, Ulusal İstatistik Ofisi Sözcüsü:

“Tüketici harcamaları, genel ekonomiyi yönlendirmede önemli bir rol oynamaya devam edecek. Üretim ve talep birbirine bağlı hale geldikçe, konut sakinleri için istihdam ve gelir artışı kademeli olarak artacak. Bu, istikrar sağlamak ve tüketicilerin harcama isteğini ve güvenini artırmak için elverişli bir ortam sağlayacaktır.”

Pekin’den bildiren Xinhua Haber Ajansı muhabirleri.(XHTV)

haberzara.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu