Haber

Depremzede gençten Erdoğan’a çağrı: 14 Mayıs’tan sonra bize hakaret edenler cezalandırılsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen Adıyaman’da gençlerle bir araya geldi. Etkinlikte gelen soruları yanıtlayan Erdoğan, depremzede gençten dikkat çekici bir davet aldı.

“SEÇİM SONUCUNU OKUMAYAN BAZI BÖLÜMLER VAR”

14 Mayıs seçimlerinin ardından bazılarının depremzedelere yönelik açıklamalarda bulunduğunu belirten genç, “Depremin ardından vatandaşlar büyük bir gayretle yaralarını sarmaya çalışırken, 14 Mayıs seçimlerinin ardından da millet elinden geleni yaptı. Bu büyük felakete rağmen devletlerine yöneldiklerini ve devletin yanında olduklarını dile getirerek, “Bazı kesimler bunu sindiremiyor. Bizleri, gençleri, ailelerimizi gururlandıran, rencide eden cümleler kullanmışlar Sayın Başkan. Doğal olarak bunları yargı önünde cezalandırmanızı istiyoruz” dedi.

ERDOĞAN: 11 ilde DEPREM Kurbanlarımıza hakaret edildi

Gencin çağrısına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençimizin bu kararlılığı ve bu talebi elbette bizi bire bir rencide etti ama milletimiz onlara en başta gerekli dersi vermiştir. Geleneksel 14 Mayıs’ta bitmedi, inşallah 28 Mayıs’ta da onlara ders vermeyiz, “50 bin şehidimize bu şekilde saygısızlık ve edepsizlik olamaz. 11 ilde depremzedelerimize hakaret ettiler. Onlarla kalmayacaklar. Biz takipçiyiz, gerekli dersi alacaklardır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu