Haber

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Büyükelçiler Konferansı kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Fidan, “Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacak 100. yılına denk gelen bu yılki Büyükelçiler Konferansı’nın teması ‘Türkiye Yüzyılında Dış Politikamız’. Cumhuriyetimizin, ülkemizin huzur, istikrar, refah ve güvenliğine yapacağı katkıları bütüncül bir anlayışla değerlendireceğiz.”

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14. Büyükelçiler Konferansı kapsamında beraberindeki heyet ile Anıtkabir’i ziyaret etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan Fidan, ardından Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Fıdan dedi ki:

“14. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Büyükelçilerimiz ile birlikte huzurlarınızda olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün Türkiye Cumhuriyeti, belirlediğiniz hedefler doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürüyor, geleceğe taşıyacak adımları atıyor.” mirasınızı her geçen gün daha da ileriye taşımaktır.Diplomamiz bu kutlu yürüyüşün nadide etaplarından birini oluşturmaktadır.Bakanlığımız 260 dış temsilciliği ile ulu bayrağımızı dünyanın her köşesinde eşsiz bir gururla dalgalandırmaktadır.Bu yılki Büyükelçiler Konferansı’nın teması Cumhuriyetimizin sonsuza dek duracak yüzüncü yılına denk gelen ‘Asırlık Türkiye Dış Politikamız’, tarihi bir mirasa dayanan diplomasimizin Türkiye’ye katkısını bütüncül bir anlayışla değerlendireceğiz. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında ülkemizin huzuru, istikrarı, refahı ve güvenliği.”

odunpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu