Haber

Erdoğan’ın 6 Şubat mesajı: Depremzedelerin güvenli yuvalara kavuşması için çalışmalar devam edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 53 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği 6 Şubat depreminin yıl dönümü nedeniyle saat 04.17’de bir mesaj paylaştı.

“VATANDAŞLARIMIZI EV SAHİBİ OLANA KADAR ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen her vatandaşa güvenli bir yuva bulana kadar çalışmaların devam edeceğini belirtti. Erdoğan, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, bir yıl önce Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybedenlerin acısının yüreklerimizi ilk günkü gibi tazelediğini belirtti.

“11 İLİMİZDEKİ YIKIM GERÇEKTEN BÜYÜK OLDU”

Hayatını kaybeden 53 bin 537 kişiye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dileyen Erdoğan, şöyle konuştu: “Yaralı 107 bini aşkın vatandaşımıza acil şifalar diliyorum. yüzyılın felaketi. Tedavileri devam eden yaralılarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum. İnsanlık tarihinin en eski yerleşim yerleri arasında yer alan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten büyüktü. Böyle büyük felaketler büyük acılar da aynı, milletlerin birlik, beraberlik ve kardeşliğinin sınandığı dönüm noktalarıdır bunlar.

“MİLLETİMİZ TARİHİ SINAVDAN BAŞARIYLA GEÇTİ”

Çok şükür milletimiz bu acı ve tarihi sınavdan başarıyla geçti. Devletimiz tüm imkanlarıyla derhal harekete geçerken, Türkiye tek yürek, tek bilek oldu, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koştu, yüzyılın felaketi karşısında yüzyılın birliği ortaya çıktı.

“Rabbim bizi böyle imtihanlara maruz bırakmasın”

Vazgeçtiğimiz canları Fatihalarla, dualarla ve üzüntülerle anarken, milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehirlerimizi inşa edip canlandırana, evleri yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşlarımızı güvenli evlerine kavuşturana kadar bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Allah bir daha ülkemize ve milletimize böyle felaketler yaşatmasın, bizleri bu tür imtihanlara sokmasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu