Haber

Estonya Cumhurbaşkanı Karis Ankara’ya geliyor!

SON DAKİKA HABERİ: İletişim Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle 26-28 Haziran 2024 tarihlerinde Türkiye’ye geleceğini duyurdu. 

Yapılan açıklamada, Türkiye-Estonya arasındaki diplomatik ilişkilerin 100. yıldönümüne tekabül eden görüşmelerde ikili ilişkilerin gözden geçirileceği ve iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımların ele alınacağı öğrenildi. 

TÜRKİYE- ESTONYA İLİŞKİLERİNDE 100. YIL

İletişim Başkanlığı’nın açıklaması şu şekilde;

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetine icabetle, Estonya Cumhurbaşkanı Alar Karis 26-28 Haziran 2024 tarihlerinde ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. 27 Haziran Perşembe günü yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek ve iş birliğinin geliştirilmesi için atılabilecek müşterek adımlar ele alınacaktır. Türkiye ve Estonya arasında diplomatik ilişkilerin tesis edilmesinin 100’üncü yıldönümüne tekabül eden ziyaret kapsamında, ikili münasebetlerin yanı sıra, Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ile güncel bölgesel ve küresel meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulması da öngörülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu