Haber

İsrail’in paylaştığı fotoğraflar gerçeği yansıtmıyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrail devleti hesaplarında paylaşılan “Hamas tarafından öldürülen çocukların dişleri” olduğu iddia edilen görüntülerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “İddia edilen fotoğrafları inceleyen uzmanlar, kökleri görünen dişlerin çocuklara ait olmadığını belirledi.” kök yapısı ve boyutu açısından dişler.” bilgiyi verdi.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın ve İsrail devlet hesaplarının paylaştığı fotoğraflara ilişkin ‘Bunlar Hamas’ın işkence ettiği, öldürdüğü ve yaktığı çocukların dişleri’ iddiası doğru değildir.” Kelime kullanıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu fotoğrafları inceleyen uzmanlar, kökleri görünen dişlerin kök yapısı ve boyutu açısından çocuk dişi olmadığını belirledi.

Uzmanlar fotoğraflarla ilgili şunları söyledi: ‘Burada görülen dişlerin kök ve taç morfolojileri incelendiğinde bu dişlerin kalıcı diş olduğu açıkça anlaşılıyor. Ayrıca süt dişlerinde köprü protezlerinin uygulama alanı bulunmadığı gibi, fotoğraflarda görülen daimi dişlerin kuron-köprü uygulamalarına uygun olarak hazırlandığı da rahatlıkla görülebilmektedir.’ azimli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu