Haber

Milli Türk Talebe Birliği’nin 62. Genel Kurulu Yapıldı

Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) 62. Genel Heyeti, Birliğin kuruluşunun 106. yıl dönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Birliğin Cağaloğlu’ndaki Genel Merkezi’nde düzenlenen genel kurul toplantısında MTTB Başkanı İsmail Emrah Karayel, görevini Tahsin Başarı’ya devretti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı ve Birlik Vakfı Yüksek İstişare Kurulu Başkanı İsmail Kahraman, Ayasofya Camii’ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan başka kimsenin ibadete açamayacağını belirtti.

Toplantılarında Ayasofya Camii’nin ana gündem maddesi olduğunu belirten Kahraman, Ayasofya’yı her zaman gündemde tuttuklarını belirterek, “Büyük bir hicretti. Ama siz açtınız. O kadar güçlü bir iradeniz var ki. Allah’a emanet olun.” Sağol Taksim.” “Pera’daki cami de açılamadı. Pera’ya cami yapılamadı.” dedi.

Kahraman, dünya siyasi tarihi yazılırken Türkiye’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da burada yer alacağını ve kendisinin tarihin sembolü olacağını belirtti.

Bugünkü Selahaddin’in Erdoğan olduğunu belirten Kahraman, “Kudüs ya da Filistin diyen kimse yok.” söz konusu.

“Cumhurbaşkanımızın gençlere yönelik çizdiği 2053 ve 2071 vizyonlarını kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Eski MTTB Başkanı İsmail Emrah Karayel, Birliğin asırlık bir çınar olduğunu ve teslim aldığı bayrağı yeni genel lidere teslim ettiğini söyledi.

Karayel, Ayasofya Ulu Cami’nin açılışından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Ayasofya’nın açılışı Mescid-i Aksa’nın özgürleştirilmesinin habercisidir.” dedi. Sözlerini hatırlayarak, bunun önemli bir slogan olduğunu ve gelecek nesillerin bu sloganı elde etmek ve Hagia Sophia’da olduğu gibi özgür Mescid el Aksa’da dua etmek için ellerinden geleni yapacağını belirtti.

Bu zulme karşı en yüksek sesle konuşan tek liderin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu belirten Karayel, “Cumhurbaşkanımızın sözleri o kadar etkili ki, dünyadaki emperyalistlerden ve İsrail’e bağımlı olan herkesten her kelimede çok ciddi bir ses duyuluyor. ” dedi.

Yeni dönem MTTB Başkanı Tahsin Başarı, Birliğin, büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarı olacak üniversiteli gençlere, denizleri ve kıtaları aşan milli ve manevi değerlere, bilgi ve ufuklara bağlılığı aşılamaya devam edeceğini belirtti. Dünya devletlerini kuran atalarımızın ayak izleri.

Başarı ayrıca şunları kaydetti:

“Milli Türk Talebe Birliğimizin gençleri olarak, mazlumlara umut veren şefkatiyle, irfanıyla gönlümüzün fethi olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2053 ve 2071 vizyonları için yorulmadan, aşkla çalışıyoruz. Zalimlere dur demeyi, millete hizmet aşkını biz gençlere çizmiş, Birliğimiz çatısı altında, birlik ve beraberlik içinde, azim ve kararlılıkla, önümüze çıkan tüm engelleri aşmaya devam edeceğiz. Peygamberimizden aldığımız vecize, Selahaddin Eyyubi’nin yüreği, Fatih Sultan Mehmet’in fetih aşkı, Abdülhamid Han’ın vizyonu, Mehmet Akif’in kalemi, “Yıkılmaz çatımız altında kutsal emanetimizi korumaya devam edeceğiz.” Necip Fazıl’ın üslubu ve Sezai Karakoç’un ‘dirilişi’ ile haklı olduğuna inandığımız davamızda siz değerli büyüklerimizin izinden gidiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu