Haber

Muğla Büyükşehir Yatağan’da Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri Hizmete Açıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hasan Haşmet Işık Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisleri 3 Mayıs’ta hizmete açılıyor.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Yatağan ilçesine kazandırılan ve diğer ilçelerin yararlanabileceği özellikleriyle etkinliklere ev sahipliği yapabilecek Hasan Haşmet Işık Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesislerinde çalışmalar tamamlandı. Yatağan’a uzun yıllar belediye başkanlığı yapan Hasan Haşmet Işık’ın adını taşıyan Yüzme Havuzu ve Sosyal Tesisler, 3 Mayıs’ta hizmete açılıyor.

Tesis Tam Donanımlı Spor Sahalarına Sahiptir

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin değerli sosyal tesis ve spor yatırımlarından biri olan Hasan Haşmet Işık Yüzme Havuzu Sosyal Tesisleri toplamda 3741 metrekareden oluşuyor. Tesiste iki adet havuz, soyunma odası, ilk yardım, eğitmen, tesis sorumlusu, hakem odaları, kafeterya, toplantı, seminer, fitness, pilates salonları bulunmaktadır. Sutopu maçları ve antrenmanlara ev sahipliği yapabilen tesisin iki adet yüzme havuzu bulunuyor. Bu havuzların en büyüğü 25 metre genişliğinde, 33 metre uzunluğunda ve 2.10 metre derinliğinde yapılmıştır. 10 kulvardan oluşan yüzme havuzu ve 250 kişilik teleskopik tribün bulunmaktadır. Diğer havuz ise 6 metre uzunluğa ve 17 metre genişliğe sahip.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, yüzme havuzu ve sosyal tesisin konumu, konumu ve özellikleriyle herkese hizmet edeceğini belirterek, Yatağan’da uzun yıllardır başarıyla hizmet veren değerli belediye başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ayakta tutacağını söyledi. Muğla’nın ilçesi yaşıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu