Haber

Oturmadan koltuğu gasp etti! CHP’de İmamoğlu vesayeti

    Haber7-ÖZEL

2010 yılından bu yana CHP Genel Başkanı olarak görev yapıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ‘ın görevi bitti. Aylardır tartışılan kongre sonucunda; “değiştiriciler”adayı Özgür Özel 812 oyla ikinci grupta partinin yeni lideri seçildi. CHP’de özel dönemin başlamasının ardından ilk iki günde yaşananlar genel başkanının sorumluluğundadır. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğluolduğu algısını yarattı.

OYLAMA 5 KEZ ERTELENDİ

CHP’de genel başkan belirlendikten sonra ‘A Takımı’Proje için çalışmalarda yaşananlar, gelişmeleri takip edenleri şaşkına çevirdi. CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Sormadan listesini bile hazırlayamadı. CHP kulislerinden sızdırılan bilgilere göre, Özel ve İmamoğlu Taraflar arasında kilit liste görüşmelerinde anlaşmazlık çıktı. Özel’in istediği isimler ile İmamoğlu’nun istediği isimler arasında tutarsızlık çıkınca gün içinde yapılması planlanan oylama 5 kez ertelendi. Yoğun tartışmaların ardından oylama ancak gece yarısı yapılabildi.

“İMAMOĞLU’NA SORMADAN LİSTE BİLE HAZIRLAMAZ”

Özgür Özel Cumhurbaşkanlığının ilk iki gününde yaşananlar, önümüzdeki dönemde CHP’de yaşanacak yeni krizlerin habercisi olarak yorumlandı. Anahtar liste tartışmalarının ve oylamanın tekrar tekrar ertelenmesi, Özgür Özel Bir sonraki yönetiminde Ekrem İmamoğlu’na danışmadan hareket edemeyeceğini açıkladı. Yeni genel lider listeleri tek başına bile hazırlayamıyor “İmamoğlu koltuğa oturmadan koltuğu gasp etti”O da yorumlarını getirdi.

ÖZEL Mevduatçı mı?

Öte yandan Özel CHP’de ilk 48 saatte yaşananlar “Özgür Özel bekçi olacak mı? “?” soruları yeniden gündeme getirdi. Ekrem İmamoğlu’nun Özgür Özel’ikazanmak için yoğun çaba harcadı ve seçimden sonra “Kazandım”Fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması bu iddiayı güçlendirdi.

ÖZEL’İ KAZANMAK İÇİN AĞIZINI AÇTI

İmamoğlu, Son zamanlarda Özgür Özel CHP Genel Başkanlığını kazanabilmek için delegelere birçok vaatte bulunduğu iddia edildi. İmamoğlu, uzun toplantıları ve telefon görüşmelerinin yanı sıra delegeleri memnun etmek amacıyla farklı illerdeki bazı il başkanları ve delegelerle de temasa geçti. İBB, kafe işletmeciliği sözü verdi, bazılarına iş teklif etti, bazılarını ise çeşitli hediyelerle ikna etmek için ikna odalarında vakit geçirdi.Öne sürülen argümanlar arasında yer alıyor.

CHP İstanbul İl Kongresi adaylarından Cemal Canpolat, konuşmasında bazı delegelerin ve delege yakınlarının kongrede Özgür Çelik’in yanında yer almak üzere Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne getirildiğini iddia etti.
Kongrede konuşan Cemal Canpolat, şunları söyledi: “Belediye başkanı olduktan sonra CHP örgütünün dışarıda bırakılmasını kabul edemem. CHP’lilerin başka partiler aracılığıyla iş bulmasına tahammül edemem. CHP’den istifa edip İYİ Parti aracılığıyla iş bulma dönemi Pazar günü itibarıyla sona erecek.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu