Haber

Putin, St. Petersburg Ekonomik Forumu’nda Konuşuyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg Ekonomik Forumu’ndaki konuşmasının Rusya’nın ekonomik kalkınmasına yönelik olacağını belirtti.

Cezayir Devlet Lideri Abdulmecid Tebboune de genel kurulda yer alıyor. Moderatör, eski ABD Başkanı Richard Nixon’ın danışmanı olan Rusya doğumlu ABD’li siyasi yorumcu Dimitri Simes.

Konuşmaların ardından genel oturumun soru-cevap kısmına geçilecek.

Lütfen bu resmi görüntülemek için JavaScript’i etkinleştirin ve bir web tarayıcısını HTML 5 resimlerini destekleyen bir tarayıcıya güncellemeyi düşünün.

© Ruptly

Putin, Rus hükümeti ve iş çevrelerinin son bir yılda yaptıkları “Ekonomik strateji çalışıyor ve güçleniyor”Rusya’nın gayri safi yurtiçi hasılasının Nisan ayında yüzde 3,3 büyüdüğünü de sözlerine ekledi.

2023 yılı sonunda ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 1,5-2 olmasını beklediklerini belirten Rusya Devlet Başkanı, şunları söyledi: “Ekonominin gelişmesiyle ilgili değerlere dayalı politikalarımız işe yaradı, sorumlu ve dengeli bir para-kredi politikası izledik”söz konusu.

Putin, Rusya’ya yönelik yaptırımlara rağmen elde edilen ekonomik göstergelerin yanı sıra, “Rusya’da enflasyon birçok Batı ülkesine göre çok düşüktü ve tarihimizdeki en düşük orana yakındı. Rusya’da enflasyon yüzde 2,9”ifadeleri kullandı.

Rus lider, ülkesindeki işsizlik oranının yüzde 3,3 olduğunu ve “İşsizlik oranı hiç bu kadar düşük olmamıştı”ekledi.

Putin, “Rusya kendi güvenliğini sağlamak için savunma harcamalarını artırmak zorunda”de vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu