Haber

Selçuklu Belediyesi Antakya ve İskenderun’da Çalışmalarına Devam Ediyor

Türkiye başta olmak üzere tüm kamu kurumları beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için tek yürek oldu. Bu kapsamda Selçuklu Belediyesi, çevre temizliğinin sağlanması başta olmak üzere moloz kaldırma ve altyapı çalışmaları gibi faaliyetlerle Antakya ve İskenderun’daki çalışmalara sürekli destek veriyor.

11 ilimizde meydana gelen ve tüm Türkiye’yi sarsan depremin yaraları sarılmaya devam ediyor. Konya Büyükşehir, Karatay ve Meram Belediyesi iş birliği ile bölgedeki faaliyetlerini sürdüren Selçuklu Belediyesi, Antakya ve İskenderun’da da faaliyetlerini sürdürüyor. Bu çalışmaları titizlikle yürüten Selçuklu Belediyesi, bölgenin temizliğine, çevre sağlığının sağlanmasına, konteyner kentlerin altyapı çalışmalarına sağladığı katkı ile sahada faaliyetlerini sürdürüyor.

Ayrıca Parklar ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çadırkent alanlarına çocukların bir nebze de olsa yüzünü güldürmek için oyun setleri kurdu.

Başkan Pekyatımcı: “Bu yükü hep birlikte atlatacağız”

Antakya ve İskenderun’da çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini belirten Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatımcı, “Devletimizi sarsan sarsıntının yaralarını sarmak için devletimiz ilk günden bu yana tüm organlarıyla sarsıntı bölgesinde bulunuyor. tüm vatandaşlarımızın acısını hep birlikte derinden hissediyoruz. Bu kapsamda elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölgede Konya Büyükşehir, Selçuklu, Karatay ve Meram Belediyesi olarak Konya’nın var olduğunu ve bundan sonra da tüm depremzedelerimizin yanında olacağını hissettirmeye çalışıyoruz. Selçuklu Belediyesi olarak Fen İşleri ve Çevre Koruma Denetleme Müdürlüğü ekiplerimiz ile moloz temizliği, İskenderun’daki 12 çadırkent, cadde ve sokakların temizliği, çevre koruma çalışmalarının yanı sıra, ilçe genelinde de kesintisiz çalışma yürütüyoruz. konteyner kentlerin altyapı çalışmaları.

Depremin yaralarının sarılması adına Konya ve Selçuklu Belediyesi olarak yapılması gereken ne varsa her zaman hazırız. Bir yandan depremzede ailelerimizi şehrimizde ağırlamaya devam ediyoruz. onlar bize emanet ve aramızdaki bağ sonsuza kadar devam edecek. Biz büyük bir devletiz, milletimiz nice zorluklar atlattı, birlik olup depremin açtığı yaraları da Allah’ın izniyle saracağız. Hatay’ın yeniden ayağa kalkması için büyük bir özveriyle çalışan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. ” O konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu