Yaşam

Sinemalarda Bu Hafta: ‘Konuş Benimle’ Dahil 8 Film Yılın En İyi Korku Filmi Adayı

Eylül ayının ilk günüyle birlikte pahalı sinemalara ev sahipliği yapan sinema salonları, izleyicilere unutulmaz anlar vaat ediyor. Eleştirmenlerden büyük beğeni toplayan ve yılın ortasında en iyi anksiyete sinemaları arasında gösterilen ‘Konuş Benimle’nin de aralarında bulunduğu sekiz film bu hafta vizyona giriyor.

Seçkinin detaylarını merak ediyorsanız sizi içeriğimize alalım;

1. Ölümüne Aşk

Özet : Tahsin, ev sahiplerinin şehir dışına taşınması nedeniyle sevdiği kadına açılma fırsatı doğduğunu düşünüyor. Ancak evde kalmaya karar veren ailenin yaramaz oğlu Timuçin, gecenin ilerleyen saatlerinde aniden arkadaşlarıyla parti düzenlemek isteyince işler beklenmedik bir hal alır. Planlar tersine döner ve meskende komik bir karmaşa başlar.

Oyuncular: Fulya Zenginer, Murat Akkoyunlu, Suat Sungur

Müdür: Okan Ege Ergüven

2. Dabbetü’l-Arz: Kıyamet Günü

Özet : Rukye’nin öğretmeni olan Cemil, köyündeki hamile kadınları cinlerden korumaya çalışır. Cemil, köydeki bir grup insanla birlikte köydeki cinlerin varlığına son vermek için tehlikeli bir formül dener. Sonrasında köyde beklenmedik olaylar ve gerilim dolu anlar yaşanır.

Oyuncular: Taner Şahin, Mehmet Tekkanat

Müdür: Gökhan Arı

3. Öldürme Atışı

Özet : Bir terör örgütü, Afganistan’daki kaçakçılardan elde ettiği 100 milyon dolar dolusu çantayı ele geçirdi. Çanta uçakla taşınırken Kanada sınırındaki ormanlık alana düşüyor. Teröristler parayı bulmak için çabalamaya başlar ancak pilot, çantasındaki 100 milyon dolarla birlikte ortadan kaybolmuştur.

Oyuncular: Rachel Cook, Xian Mikol, Mara Ohara

Müdür: Ari Novak

4. Kazıyıcı

Özet : Georgie, annesinin ölümünden sonra arkadaşı Ali ile mutlu bir şekilde yaşamaya devam etmektedir. Ancak bir gün bir adam aniden Georgie’ye babasının kim olduğunu açıklar. Georgie artık gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacak.

Oyuncular: Lola Campbell, Alin Long, Cary Crankson

Müdür: Charlotte Regan

5. Avlandım

Özet : Eve genç bir bayandır ve bir gece barda ilginç bir yabancıyla tanışır. Olaylar Eve’in yaşamını kadın düşmanı bir komplonun içinde bulmasına neden olur ve bu daha sonra bir hayatta kalma savaşına dönüşür.

Oyuncular: Lucie Debay, Arieh Worthalter, Ciaran O’Brien

Müdür: Vincent Paronnaud

6. Para Konuşmaları

Özet : Kafes dövüşçüsü olan Kafkasyalı, kavgada rakibinin ölümüne neden olur ve kavgayı bırakır. Karısı ve çocuğuyla sakin bir yaşam sürmek istese de öldürdüğü adamın oğlu peşine düşer. Daha sonra olaylar beklenmedik bir biçimde ilerleyecektir.

Oyuncular: Selçuk Kılıç, Aslıhan Karalar, Kubilay Penbeklioğlu

Müdür: Bülent Terzioğlu

7. Adalet 3: Son (Ekolayzer 3)

Özet : Robert McCall, Güney İtalya atmosferinde huzuru kendi evinde arıyor. Ancak çok geçmeden yakın arkadaşlarının yerel mafya patronlarının etkisi altında olduğunu keşfeder. Durum tehlikeli bir hal alırken McCall, hayatları tehlikede olan arkadaşlarını korumak için mafyayla uğraşması gerektiğini fark eder.

Oyuncular: Denzel Washington, Dakota Fanning, Eugenio Mastrandrea Müdür: Antoine Fuqua

8. Benimle Konuş

Özet : Bir grup yakın arkadaş, buldukları mumyalanmış bir el sayesinde öbür dünyayla bağlantı kurabileceklerini fark eder. İlk başta onlar için ilginç bir deneyim gibi görünse de grup üyelerinden biri sınırları zorluyor. Artık özgür kalan doğaüstü güçlerle uğraşmak zorunda kalacaklar.

Oyuncular: Ari McCarthy, Hamish Phillips, Sunny Johnson

Müdür: Danny Philippou, Michael Philippou

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu