Teknoloji

Windows 11’in Dosya Gezgini için beklenen yenilik sonunda beta kanalında göründü

Dosya Gezgini, Windows’un klasörlere ve belgelere göz atmak için kullandığınız temel bileşenlerinden biridir. Ve Windows 11 Beta kanalındaki son test sürümünde, tam bir revizyondan geçmiş gibi görünüyor.

Microsoft, Bu uzun zamandır beklenen güncellemeBuna modernleştirilmiş bir Belge Gezgini diyor ve yeni bir ayrıntılar bölmesi, adres çubuğu ve arama kutusuyla birlikte geliyor.

Bir belge seçtiğinizde, yeni ayrıntılar bölmesi belgeyle ilgili küçük resim, paylaşım durumu, belge için son etkinlik, ilgili belgeler ve daha fazlası gibi bilgileri görüntüler. Belge Gezgini’nde modernize edilmiş adres çubuğu, yerel veya bulut klasörlerini otomatik olarak tanır.

Hızlı Erişim klasörleri de bir Microsoft hesabında oturum açanlar için yeniden düzenlendi. Son olarak, bir Azure Active Directory (AAD) hesabında oturum açmış olanlar, bir döngüde görüntülenen önerilen evraklara erişebilecek.

Bu sürümdeki bir başka değerli yenilik de geçmişte hakkında çok şey duyduğumuzdur. Dinamik Aydınlatma Merkezi . Bu, RGB aydınlatmalı çevre birimlerinizi kontrol etmek için merkezi bir alan sunar, böylece sisteminizi donanım üreticilerinin birden çok üçüncü taraf uygulamasıyla şişirmek zorunda kalmazsınız. Aralarında Acer, Asus, HP, HyperX, Logitech, Razer ve Twinkly’nin de bulunduğu bir dizi çevre birimi üreticisinin bu konuda Microsoft ile iş birliği yaptığı söyleniyor.

Hızlı Ayarlar’da Anlatıcı için yeni bir ses karıştırıcı ve yeni doğal sesler ( İngilizce, Çince, Japonca ve İspanyolca dahil) bir dizi başka küçük ayrıntı da kullanıcıların eklenmesini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
Başa dön tuşu