Yaşam

Woody Allen Venedik Film Festivali’ni protesto etti

Bu yıl 80.’si düzenlenen Venedik Film Festivali’nde festivalin en dikkat çeken isimlerinden biri de ABD’li yönetmen Woody Allen oldu. 87 yaşındaki Allen, festivale kariyerinin 50. filmi ‘Coup de Chance’ ile katıldı. Yedi yaşındayken üvey kızı Dylan Farrow’a tacizde bulunduğu iddia edilen yönetmen Woody Allen protesto edildi.

Allen’ın ‘Coup de Chance’ filminin galasında, ‘tecavüz kültürüne hayır’ sloganları atan ve kırmızı halıda Allen’ı yuhalayan protestocular güvenlik tarafından uzaklaştırıldı.

İddiaların ortaya atılmasından bu yana Hollywood tarafından dışlanan Allen, hakkındaki tezlerin Mia Farrow tarafından uydurulduğunu söylüyor.

Ne oldu?

Dylan Farrow’un annesi Mia Farrow, 1992 yılında açtığı davada sorunu mahkemeye taşımış, mahkeme Dylan Farrow’un velayetini annesine vermiş ve Woody Allen’ın kızını görmesini yasaklamıştı. Woody Allen bu davadan herhangi bir ceza almadı. Tartışmalar bir süre sonra unutuldu. Dylan Farrow 2014’te şöyle demişti: “En sevdiğiniz Woody Allen filmi hangisi?” sorusuyla başlayan bir mektup yayımlayarak, çocukluğunda ünlü yönetmen tarafından istismara uğradığını duyurarak, yaşadıklarını kamuoyuyla paylaştı. Allen, Dylan Farrow’un mektubunun yayımlanmasının ardından yaptığı açıklamalarda iddiaların asılsız olduğunu ve bu durumun kendisini etkilemesine izin vermeyeceğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu