Haber

Çin’deki Kömür Madeni Yangınında 26 Kişi Hayatını Kaybetti

Çin’in kuzeyindeki Shanxi eyaletinin Lüliang kentinde bir kömür madenciliği şirketine ait binada çıkan yangında 26 kişi öldü, 38 kişi de yaralandı.

Çin’in Shanxi eyaletinin Lüliang kentindeki Yongju Kömür şirketine ait 4 katlı binada yerel saatle 06.50’de yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Kurtarma çalışmalarının ardından 64 kişi hastaneye kaldırılırken, 26 kişi yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. 38 kişinin tedavisi sürüyor.

8 saat sonra söndürüldü

Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için grup kurulduğu paylaşıldı. Lüliang itfaiyesi yaklaşık 8 saat sonra alevleri söndürmeyi başardı. Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’de bulunan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, ilgili birimlere talimat göndererek yetkililerden yaralıların tedavi edilmesi ve olayın nedeninin tespit edilmesi için her türlü çabanın gösterilmesini istedi. Bir an önce sorumluların bulunmasını sağlayın. Xi Jinping, tüm bölgelerin ve ilgili birimlerin yangından ders alması gerektiğini, kilit sektörlerdeki potansiyel risklerin araştırılarak insanların can ve mal güvenliğinin korunması için çaba sarf edilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. – PEKİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu