Yaşam

Gülcemal dizisinde Gülcemal Şahin kimdir, kim oynuyor? Gülcemal Şahin (Murat Ünalmış) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Gülcemal , MF Yapım imzalı, ilk bölümü 6 Nisan 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan ve Selda Akın’ın yazdığı drama Türk televizyon dizisidir. Peki Gülcemal dizisinde Gülcemal Şahin kimdir, kimler oynamaktadır? Gülcemal Şahin ( Murat Ünalmış) kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir?

GÜLCEMAL GÜLCEMAL ŞAHİN KİMDİR?

Gülcemal! Adının anlamı gül yüzlüydü ama Gülcemal’in gül yüzünü kimse okşamadı, o da bu hayatta gülümsemedi. Anne sevgisinin ne olduğunu bilmiyordu. Çocuk olmanın ne demek olduğunu asla bilemedi. Şimdi ondan zalim, korkunç bir adam olarak söz ediyorlar. Gülcemal, çocukken çektiği acıyı, babasının cesedinin boy boy uzandığını unutmadı! Bu hayata ve annesine borçludur! Hesabını kesene kadar soğumaz. Ama öte yandan mazluma baba, zalime ondan daha zalim. Gülcemal’in kocaman bir kalbi vardı. Kalbinde dünya vardı ama dünyada sığınacak bir yer bulamıyordu.

GÜLCEMAL KİM OYNANIYOR?

Gülcemal Şahin karakteri Gülcemal dizisinde Murat Ünalmış“Canlandırıyor.

MURAT ÜNALMIŞ KİMDİR?

Murat Ünalmış(23 Nisan 1981, Kayseri doğumlu) Türk dizi ve sinema oyuncusu.

Çocukluğu Kayseri’de geçen ve aslen Kayserili olan Murat Ünalmış, ortaokul döneminin ardından İstanbul’a geldi. Fenerbahçe, lise yıllarında profesyonel olarak Spor Kulüpte basketbol oynadı. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Ünalmış, üniversite eğitiminin ardından Akademi İstanbul’da oyunculuk eğitimi aldı. Bu eğitim sürecine paralel olarak; “Hayat Bağları”, “Sınırlı Aşk”, “Kurşun Yarası”, “Üç Kadın” dizilerinde ve “Deli Duran”, “Sen Ne Dilersen” filmlerinde rol aldı. Mahsun Kırmızıgül’ün yönettiği Güneşi Gördüm sinemasıyla tanındı ve yönetmenin New York’ta çektiği Beş Minare adlı filminde de oynadı. Yer Gök Aşk dizisinde başrol oynadı. Aynı dizide başrolü paylaştığı Birce Akalay ile evlendi. Evlilikleri 1,5 yıl sürdü. 2016-2017 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan Sevda Kuşun Kanatında dizisinde başrolü oynamıştır. ATV’de yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde başrol oynadı. 24 Haziran 2021 tarihinde diziden ayrılmıştır. (Bölüm 102 / 3. Sezon Finali) Şu anda FOX’ta yayınlanmakta olan Gülcemal dizisinde Gülcemal Şahin karakterine hayat vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu